Декоративна кераміка як затишна деталь оселі

В кожному домі є свої автентичні деталі інтер’єру. Ще від прабабусь передаються керамічні горщечки, вази, тарілки. Цей посуд «дихає» особливим затишком, дарує чарівну атмосферу. Керамічні вироби не лише красива, а й практична деталь. Екологічно чистий посуд можна використовувати в побуті. Хоча зараз його воліють тримати для прикраси. Почесне місце на кухні, вітальні займає декоративна кераміка. Витримані в українському стилі квартири, приватні будинки, ресторани не можуть обійтись без красномовних деталей.

Історія появи декоративної кераміки

     Саме слово «кераміка» грецького походження, означає – глина. Створюють вироби із використанням глиняних сумішей, мінеральних добавок. Застосовується в побуті, мистецтві. За рахунок різниці сортів, прийомів обпалювання, формування отримують різні декоративні тарілки, вази, горщики.

     Секрети кераміки знали майстри Давнього Єгипту ще в XV ст. до нашої ери. Фарфор виготовляли в Китаї з VI ст. Чудові зразки кераміки створювали у Великій Британії, Франції. На території України також широкого розповсюдження набули витвори декоративно-прикладного мистецтва. Предки українців – трипільці були знаними майстрами цього напряму. Вироби з глини знайшов археолог Вікентій Хвойка на початку 20 століття. Горщики, тарілки прикрашали візерунками, що мали особливе значення. У 7 столітті вироби мали тиснений орнамент з лініями. В Х ст. удосконалилась техніка виробництва, оскільки винайшли гончарний круг. В кожному регіоні України були свої особливості розпису, який виконувався майстрами в ручну.

Декоративна кераміка від Мануфактури Артистичної Кераміки

     Мануфактура Артистичної  Кераміки працює над створенням декоративної кераміки більше 25 років. Зберігає давні традиції, використовує новітні технології. Застосовує екологічно чисті матеріали, створює надзвичайні тарілки, горщики, вази, фігурки. Усі розписи виконують професійні художники вручну. Вироби прикрашаємо автентичними візерунками, сценами з побутового життя, квітковими орнаментами. Українські традиції ніколи не вийдуть з моди, тому керамікою можна прикрашати дім багато років. За ними просто доглядати, вони стійкі до механічних пошкоджень.